Skontaktuj się z nami: +48 (0) 12 686 14 80
qr

Renowacja pojazdów zabytkowych

Novol for Classic Car

Renowacja pojazdów zabytkowych od lat wpisuje się w działalność naszej firmy. Odnawianie oldtimerów zdecydowanie różni się od napraw współczesnych samochodów i wymaga specyficznego, często nawet indywidualnego podejścia do konkretnego samochodu. Nasze wieloletnie doświadczenie w naprawach lakierniczych klasyków pozwoliło na wypracowanie i ciągłe doskonalenie procesów technologicznych wykorzystywanych przy odnawianiu starych samochodów i motocykli. Dzięki ciągłemu postępowi w dziedzinie materiałów lakierniczych i stałej współpracy z naszymi klientami mamy możliwość wprowadzania nowych materiałów lakierniczych, które podnoszą jakość uzyskiwanej w procesie renowacji powłoki lakierniczej. Wszystkie produkty sprzedawane w naszym sklepie, a przeznaczone do renowacji zabytkowych pojazdów zostały przebadane w laboratoriach naszych dostawców oraz przetestowane w warsztatach współpracujących z nami stałych klientów.

 

Na podkreślenie zasługuje fakt, że nasza firma jako jedna z pierwszych w Polsce zaoferowała specjalistyczną linię produktów lakierniczych służących do renowacji pojazdów zabytkowych – „NOVOL for CLASSIC CAR”. Specjaliści z firmy Novol stworzyli gamę produktów wychodzących naprzeciw bardzo wysokim oczekiwaniom pasjonatów klasycznej motoryzacji. W oparciu o wieloletnie doświadczenie potwierdzone badaniami laboratoryjnymi oraz najnowsze zdobycze technologiczne, NOVOL zdecydował się na pionierski krok w dziedzinie renowacji pojazdów zabytkowych, wprowadzając na rynek pierwszą, kompletną technologię lakierniczą opartą na produktach stworzonych specjalnie do renowacji pojazdów zabytkowych NOVOL for CLASSIC CAR.

NOVOL for CLASSIC CAR to produkty i technologia wspierająca wszystkie etapy prac, rozpoczynając od oczyszczenia i wstępnego zabezpieczenia antykorozyjnego poprzez zabezpieczenie podwozia i nadkoli, aż po przeprowadzenie właściwego zabezpieczenia antykorozyjnego karoserii oraz nałożenie poszczególnych warstw szpachlówek, podkładów, koloru i lakieru.

 

Wśród szerokiej gamy produktów potrzebnych przy renowacji samochodów zabytkowych znajdziecie u nas Państwo specjalistyczną chemię służącą do zatrzymania procesu korozji. Sprzedajemy odrdzewiacze takie jak Fertan, Brunox, R-stop oraz inne. Uzupełnieniem oferty są produkty do oczyszczania, wytrawiania i pasywacji powierzchni takich jak stal, stal stopowa, stal pokryta cynkiem, stopy aluminium i inne metale. Prawidłowo przeprowadzony proces pasywacji powoduje dobre przyleganie warstw lakierniczych. Bardzo ważnym składnikiem prawidłowo wykonanej powłoki lakierniczej jest warstwa izolacyjna uzyskana przy pomocy podkładu epoksydowego. Naszym klientom oferujemy szeroką gamę podkładów epoksydowych o różnych właściwościach i w różnych opakowaniach, w tym bardzo doceniany przez klientów Epoxy Primer 3:1 Novol for Classic Car

Preparaty do odrdzewiania

Klient otrzymuje prawidłowo dobrany do swoich potrzeb podkład wraz z opisem jego stosowania. W procesie renowacji zabytków dość często są wykorzystywane szpachlówki. Ważnymi parametrami przy ich wyborze pod kątem renowacji oldtimerów jest skurcz i przewodność termiczna. Istotne jest aby były one prawidłowo dobrane do miejsc karoserii w których zostaną użyte. Wymagania stawiane wypełniaczom szpachlowym są inne w przypadku użycia ich w komorze silnika a inne przy użyciu na poszyciu dachu czy błotników. W naszym sklepie oferujemy ponad 34 rodzaje szpachlówek poliestrowych i epoksydowych. Nie wszystkie znajdą zastosowanie w samochodach zabytkowych ale możesz być pewien, że jeżeli przedstawisz nam swój projekt to odpowiednio dobierzemy do niego zestaw mas szpachlowych. Szczególnie polecamy szpachlówki z linii Novol for Classic Cars: Blue Light, Elastic Fiber oraz Aluminium. Dodatkowo też oferujemy szpachlówki natryskowe P-S oraz P-S Aluminium. Kolejnym etapem  jest izolacja szpachlówek, znajdziesz u nas cienkowarstwowe podkłady epoksydowe do tego celu.Następną warstwą jest podkład akrylowy. Musi on być dobrym podłożem dla warstw lakieru właściwego, posiadać mały skurcz i dawać odpowiednią powierzchnię. Wśród podkładów sprzedawanych w naszym sklepie znajdują się te, które zostały opracowane z myślą o renowacji samochodów zabytkowych m.in.: Acrylic Filler 4:1. Tym co ostatecznie określa charakter odnawianego pojazdu jest lakier zewnętrzny.

Nowy lakier

Odpowiednio dobrany kolor, twardość powłoki, odporność na zarysowania i warunki atmosferyczne oraz wysoki połysk są tym co sprawia, że Twój samochód jest wyjątkowy. Nasza mieszalnia oferuje praktycznie każdy kolor, jaki był lub jest używany na samochodach z całego świata. Posiadamy systemy mieszalnicze Novol Spectral, Baslac i Spies Hecker, w sumie ponad 180 000 receptur, z których najstarsze sięgają początków XX wieku. Możemy także opracować recepturę i wymieszać kolor do wzorca dostarczonego przez klienta a także wykonać wylakierowanie próbne. Jeśli zdecydujesz się przedstawić nam swój projekt, możesz liczyć na indywidualne opracowanie procesu technologicznego wraz z wyszczególnieniem poszczególnych etapów, czasów sezonowania, obliczeniem ilości niezbędnych materiałów lakierniczych i obliczeniem ich kosztów. Zapraszamy do naszego sklepu.

window

O nas

Zajmujemy się dobieraniem i sprzedażą lakierów samochodowych. Naszymi klientami są zakłady lakiernicze z Krakowa i całego regionu.

Oprócz tego oferujemy materiały lakiernicze, sprzęt do lakierowania, a także usługi związane z lakierowaniem.

Adres firmy

ul.Centralna 53E, 31-586 Kraków

Dojazd

Godziny otwarcia:
Pon-Pt 8:00-16:00