Skontaktuj się z nami: +48 (0) 12 686 14 80
qr

Lakiery samochodowe

Jesteśmy mieszalnią lakierów samochodowych. Posiadamy pięć mieszalników. Pracujemy na systemach mieszalniczych firm Novol Spectral, Spies Hecker oraz Baslac (BASF). Dzięki temu jesteśmy w stanie wymieszać wszystkie kolory lakierów samochodowych typu solid, metalik , perła oraz z efektem xyralic.

Dobieranie lakieru i jego przygotowanie to to, w czym jesteśmy najlepsi. Możemy dorobić lakier na każde zamówienie, w każdym rodzaju i każdym kolorze. W naszej mieszalni lakierów możemy dobrać i dobarwić lakier na podstawie wzornika, numeru koloru lub na podstawie wzoru lakieru z dostarczonej części karoserii samochodu. Ilość kolorów lakierów wykorzystywanych w motoryzacji, przemyśle i technice jest praktycznie nieograniczona. Zależy wyłącznie od fantazji producenta czy właściciela pojazdu lub konstruktora i właściciela urządzenia lub detalu, który ma zostać polakierowany. O ile przy pierwszym lakierowaniu można sobie pozwolić na niewielkie odstępstwa od założonego koloru, o tyle już przy uzupełnianiu istniejącej powłoki lakierniczej barwa lakieru musi być dobrana idealnie, aby lakierowana część nie odróżniała się od reszty powłoki.

Nasza firma dysponuje odpowiednimi narzędziami do doboru koloru. Posiadamy dobre spektrofotometry między innymi spektrofotometr Color Dialog wykorzystywany w systemie lakierów Spies Hecker, który dzięki najnowocześniejszej optyce pozwala na dobieranie koloru w ciągu kilkudziesięciu sekund. Komputerowe dobranie koloru odbywa się dzięki połączeniu spektrofotometru z nowoczesnym oprogramowaniem, które znajduje się w naszej firmie. Dzięki niemu mamy również możliwość tworzenia indywidualnych receptur dla naszych klientów.

Podczas dobierania lakierów stosujemy również najnowocześniejsze źródła światła firmy Scangrip pozwalające wychwycić różnice w odcieniach kolorów.

Równie ważną rzeczą jest odpowiednie dobranie rodzaju lakieru. Po pierwsze musi on zapewnić idealne krycie powierzchni, zamaskowanie drobnych niedoskonałości, czy taki sam wygląd przy różnych kątach padania światła. Po drugie dobrze dobrany rodzaj lakieru zagwarantuje długotrwałą odporność powierzchni na warunki eksploatacyjne – lakier nie będzie odpadał, stworzy również dodatkowe zabezpieczenie przed korozją.

Dzięki doświadczeniu i urządzeniom, jakimi dysponuje nasza firma mamy możliwość przygotowania lakieru na każde zamówienie. Z naszych usług korzystają przede wszystkim warsztaty blacharsko lakiernicze z Krakowa i okolic, dla których mieszamy lakier w każdej możliwej barwie i rodzaju. Istnieje często konieczność przygotowania specyficznych rodzajów lakieru do pokrycia powierzchni niemetalowych, co do których wymagania są zupełnie inne, niż karoserii samochodu. Dzięki pięciu systemom mieszania, z których korzystamy, wykonujemy lakiery specjalne np. o podwyższonej twardości lub zgodne z recepturą zastosowaną w pojazdach zabytkowych.

Zapraszamy do naszej mieszalni lakierów.

window

O nas

Zajmujemy się dobieraniem i sprzedażą lakierów samochodowych. Naszymi klientami są zakłady lakiernicze z Krakowa i całego regionu.

Oprócz tego oferujemy materiały lakiernicze, sprzęt do lakierowania, a także usługi związane z lakierowaniem.

Adres firmy

ul.Centralna 53E, 31-586 Kraków

Dojazd

Godziny otwarcia:
Pon-Pt 8:00-16:00