Skontaktuj się z nami: +48 (0) 12 686 14 80
qr

Jak wypolerować
reflektory

Większość współczesnych samochodów i motocykli wyposażona jest w reflektory z kloszem wykonanym z poliwęglanów. Tworzywo to na skutek promieniowania UV z biegiem lat traci swoje właściwości. Degradacja objawia się spadkiem przejrzystości oraz żółtymi przebarwieniami.

Na szczęście powyższy proces zachodzi głównie w wierzchnich warstwach poliwęglanu, dlatego stare reflektory możemy dosyć łatwo przywrócić do świetności.

W tym celu należy zeszlifować uszkodzoną warstwę poliwęglanu. Wykorzystujemy do tego celu papiery ścierne, w zależności od stopnia zmętnienia (grubości uszkodzonej warstwy) startujemy od wartości 320 lub 400, podwajając wartość papieru przy następnym szlifowaniu. Można zastosować następujące wartości 400, 800, 1500, 3000. Za każdym razem rysy drobniejszego papieru muszą całkowicie usunąć rysy po poprzednim papierze. Naszym klientom oferujemy papiery ścierne wiodących producentów z Niemiec i Szwajcarii w bardzo przystępnych cenach. Po wyszlifowaniu należy wypolerować obrabianą powierzchnię za pomocą pasty polerskiej dedykowanej do poliwęglanów dostępnej w naszym sklepie. Można to zrobić ręcznie lub maszynowo przy pomocy gąbki polerskiej i maszyny polerskiej. Polerowanie maszynowe znacznie skraca czas operacji. Reflektor polerujemy aż do uzyskania pełnego połysku. Jeżeli wcześniej zastosowaliśmy papier ścierny 3000, nie powinno być z tym problemu.

O nas

Zajmujemy się dobieraniem i sprzedażą lakierów samochodowych. Naszymi klientami są zakłady lakiernicze z Krakowa i całego regionu.

Oprócz tego oferujemy materiały lakiernicze, sprzęt do lakierowania, a także usługi związane z lakierowaniem.

Adres firmy

ul.Centralna 53E, 31-586 Kraków

Dojazd

Godziny otwarcia:
Pon-Pt 8:00-16:00