Skontaktuj się z nami: +48 (0) 12 686 14 80
qr

Jak polakierować
silnik

Lakierowanie elementów silnika różni się od lakierowania karoserii. Przede wszystkim silnik pracuje w podwyższonej temperaturze, dlatego też wybór materiałów lakierniczych zostaje ograniczony do grupy lakierów odpornych na temperaturę. Posiadamy w ofercie specjalną chemoutwardzalną gruntoemalię przeznaczoną do lakierowania silnika. Oferujemy ją w szerokiej palecie kolorów (ponad 1000). Produkt ten posiada dobrą przyczepność do stali aluminium i żeliwa.

Pierwszym etapem lakierowania silnika jest dokładne umycie i odtłuszczenie elementów na które ma być położony kolor.  Warto do tego celu wykorzystać środki oferowane w naszym sklepie. Pozwalają one oczyścić ze smarów i olejów elementy silnika.

Następnie należy obejrzeć wyczyszczone powierzchnie. Wszędzie tam gdzie występuje rdza należy ją usunąć mechanicznie a w miejscach niedostępnych, należy zastosować odrdzewiacze. W gamie oferowanych przez nas produktów znajdziecie Państwo produkty do odrdzewiania takie jak R-STOP, Fertan i Brunox.

Powierzchnie, które były oczyszczane mechanicznie, należy ponownie odtłuścić zmywaczem antysilikonowym.

Teraz można przystąpić do lakierowania. Rozrabiamy lakier z utwardzaczem i rozcieńczalnikiem, które dostaliście Państwo wraz lakierem. Oferowany przez nas lakier silnikowy można nakładać pistoletem wałkiem lub pędzlem. Należy położyć od 1 do 2 warstw w zależności od koloru. Powierzchnie nie przeznaczone do lakierowania powinny być osłonięte papierem i taśmą lakierniczą.

Po lakierowaniu, elementy należy pozostawić do wyschnięcia. W zależności od temperatury może to potrwać od kilku do kilkunastu godzin. W tym czasie zachodzi reakcja lakieru z utwardzaczem.

Po wyschnięciu można przeprowadzić montaż. Należy to czynić ostrożnie, pamiętając, że 100% twardości lakier uzyskuje po 7 dniach. Po tym czasie polakierowane powierzchnie są całkowicie odporne na czynniki takie jak benzyna, oleje, płyn chłodniczy. Mają  również wysoką odporność mechaniczną. Można je myć agresywnymi środkami do czyszczenia silników.

Zapraszamy do naszego sklepu, przyjdź, wybierz kolor i spraw żeby Twój silnik wyglądał wyjątkowo.

window

O nas

Zajmujemy się dobieraniem i sprzedażą lakierów samochodowych. Naszymi klientami są zakłady lakiernicze z Krakowa i całego regionu.

Oprócz tego oferujemy materiały lakiernicze, sprzęt do lakierowania, a także usługi związane z lakierowaniem.

Adres firmy

ul.Centralna 53E, 31-586 Kraków

Dojazd

Godziny otwarcia:
Pon-Pt 8:00-16:00