Skontaktuj się z nami: +48 (0) 12 686 14 80
qr

Jak odgrzybić
klimatyzację

Klimatyzacja wyraźnie poprawia komfort jazdy w upalne dni i aktualnie jest stosowana w prawie każdym nowym samochodzie. Nowa klimatyzacja powinna działać bez zarzutu, z biegiem czasu jednak może dojść do jej zużycia, zabrudzenia, a nawet zagrzybienia.

Niesprawna klimatyzacja wciąż może służyć do zmiany temperatury wewnątrz pojazdu, będzie jednak działać głośniej niż nowa. W dodatku, jeśli zostanie zaatakowana przez grzyb lub bakterie może powodować zakatarzenie, nudności, wysychanie spojówek i nadmierne zmęczenie podróżą.  Przez układ klimatyzacyjny cały czas przedostają się drobne zanieczyszczenia, w tym także roztocza, bakterie czy zarodniki grzybów. Jeśli jednak regularnie (przynajmniej raz w tygodniu na 10 min) wykorzystujemy klimatyzację, drobnoustroje nie mają czasu zagnieździć się. Paradoksalnie, więc regularne korzystanie z klimatyzacji poprawia jej żywotność i chroni najważniejszą część ? kompresor, przed korozją. Zazwyczaj prawidłowo używana klimatyzacja i tak musi być konserwowana raz w roku. Zagrzybioną klimatyzację można poznać po kilku czynnikach:

? nieprzyjemny zapach wydobywający się po włączeniu klimatyzacji
? spadek wydajności chłodzenia,
? klimatyzacja nie radzi sobie z zaparowanymi szybami,

Każdy z nich jest sygnałem by poddać klimatyzację konserwacji.

Czyszczenie klimatyzacji

Klimatyzacja prawidłowo wykorzystywana (bez długich okresów bezczynności) nie powinna wymagać dezynfekcji. Pewne elementy jednak po prostu się zużywają.  Filtr kabinowy, zwany również przeciwpyłowym powinien być wymieniony podczas czyszczenia klimatyzacji raz do roku lub  co 25 000 ? 30 000 kilometrów).

Nasza firma oferuje serwisowe preparaty służące do dezynfekcji i odgrzybiania klimatyzacji, które dezynfekują, czyszczą i zabezpieczają klimatyzację, skutecznie usuwając nieprzyjemne zapachy, usuwają mikroby, bakterie, wirusy i grzyby, zapobiegają reakcjom alergicznym, które mogą być wywoływane przez bakterie i inne mikroorganizmy. Bezpośrednie stosowanie do wymiennika ciepła układu klimatyzacji dzięki wyjątkowo długiemu przewodowi elastycznemu ze specjalną dyszą pozwala na długoterminową skuteczność dezynfekcji i czyszczenia miejsc zabrudzonych z penetracją grubszych, tłustych warstw zanieczyszczeń. Dzięki użyciu tych środków następuje 100-procentowa redukcja liczby mikrobów w ciągu zaledwie 5 minut.

Przed ich użyciem należy wymontować filtr kabinowy, klimatyzację ustawić na obieg wewnętrzny. W miejsce gdzie powinien być filtr oraz w przewody nawiewów wprowadzić preparat czyszczący. Następnie uruchomić silnik włączyć klimatyzację na obieg wewnętrzny, zamknąć drzwi od samochodu i pozostawić w ten sposób samochód na kilkanaście minut. Potem wyłączyć klimatyzację, otworzyć wszystkie drzwi do samochodu w celu przewietrzenia  i zamontować filtr kabinowy(oczywiście nowy).

window

O nas

Zajmujemy się dobieraniem i sprzedażą lakierów samochodowych. Naszymi klientami są zakłady lakiernicze z Krakowa i całego regionu.

Oprócz tego oferujemy materiały lakiernicze, sprzęt do lakierowania, a także usługi związane z lakierowaniem.

Adres firmy

ul.Centralna 53E, 31-586 Kraków

Dojazd

Godziny otwarcia:
Pon-Pt 8:00-16:00